• 2

 

ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОБ'ЄДНАНЬ!

28 квітня 2020 року набув чинності Закон України від 06 грудня 2019 року 361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", яким внесені зміни до низки нормативно-правових актів, у тому числі і до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі – Закон про реєстрацію) та запроваджено деякі новели у сфері державної реєстрації.

Згідно з пунктом четвертим розділу Х Закону України від 06 грудня 2019 року 361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

Однією з новел є внесення змін до статті 9 Закону про реєстрацію та виключення громадських об'єднань з переліку юридичних осіб, відомості про кінцевих бенефіціарних власників яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).

Також статтю 17 Закону про реєстрацію доповнено новими нормами та зобов'язано заявника для проведення певних реєстраційних дій (реєстраційні дії, для проведення яких подається заява) надавати державному реєстратору такі документи для встановлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника:

- структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

- витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

- нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

Згідно із частиною 24 статті 17 Закону про реєстрацію форма та зміст структури власності встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, за погодженням з Міністерством юстиції України.

Разом з тим, станом на сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, яким затверджена форма та зміст структури власності. У зв'язку з чим до дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності юридичної особи, подання державному реєстратору такого документу як структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства, не вимагається.

Про прийняття нормативно-правового акту, яким буде затверджена форма та зміст структури власності, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) поінформує на власному вебсайті (https://kharkivobljust.gov.ua/) та в інших засобах масової інформації.

Нагадуємо, що згідно з пунктом 1 частини 7 статті 23 Закону України "Про громадські об'єднання" громадські об’єднання зобов’язані, серед іншого, зберігати і регулярно оновлювати інформацію, достатню для ідентифікації згідно з вимогами закону кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), засновників, керівників, членів керівних органів та довірених осіб громадського об’єднання, а також надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

Також слід зазначити, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника є адміністративним правопорушенням, та тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додаткову інформацію можливо отримати у відділі державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Донецькій області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) за телефонами 0626417446, 0626442500 або за допомогою онлайн чату для громадських формувань за посиланням: https://kharkivobljust.gov.ua/online-chat-gf/.

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків)

Співпраця з Новогродівським міським центром зайнятості

В 2020 році Новогродівський міський центр зайнятості продовжує співпрацю з Центром надання адміністративних послуг з метою всебічного поінформування населення міста з правових питань. 18 лютого провідний юрисконсульт центру зайнятості надав консультації щодо законодавства про зайнятості населення, з питань працевлаштування або звільнення з роботи. Відвідувачі отримали інформацію щодо стану ринку праці міста, наявних вакансій, щодо можливостей служби зайнятості у сприянні започаткуванню власної справи, інноваційних підходів в обслуговуванні клієнтів, сучасних електронних сервісів служби зайнятості, можливостей професійного навчання зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості. Правова обізнаність є запорукою збереження прав людини.

Співпраця з Новогродівським міським центром зайнятості

З метою всебічного інформування населення міста, в рамках співпраці Новогродівського міського центру зайнятості та Центру надання адміністративних послуг провідним юрисконсультом центру зайнятості щовівторка надаються консультації та правова допомога з питань працевлаштування або звільнення з роботи.

Відвідувачі отримують інформацію щодо стану ринку праці міста, наявних вакансій, щодо можливостей служби зайнятості у сприянні започаткуванню власної справи, інноваційних підходів в обслуговуванні клієнтів, електронних сервісів служби зайнятості, можливостей професійного навчання зареєстрованих безробітних за направленням центру зайнятості.

Кількість послуг які надає ЦНАП збільшується

28.11.2019 в Центрі надання адміністративних послуг проведено нараду щодо надання адміністративних послуг Новогродівського міського управління соціального захисту населення. В нараді прийняли участь адміністратори Центру, начальник та спеціалісти Новогродівського міського управління соціального захисту населення.

Продовжити

Співпраця Новогродівської міської ради та Програми «U-LEAD з Європою» продовжується

1-2 листопада 2019 року в м. Луцьк адміністратори Центру надання адміністративних послуг, спеціалісти Новогродівської міської ради, начальник Новогродівського міського УСЗН прийняли участь у навчальних тренінгах в рамках 5 модулю Програми «U-LEAD з Європою».

Продовжити

Навчання адміністраторів за участю тренерів Програми «U-LEAD з Європою»

23-24 жовтня у м. Костянтинівка за участю тренерів Програми «U-LEAD з Європою»: Оленою Ставицькою та Оленою Лісовською для адміністраторів ЦНАП було проведено тренінг « Ділова етика та взаємодія з відвідувачами центрів надання адміністративних послуг. Гендерний аспект». Учасники тренінгу навчились працювати із конфліктними відвідувачами та надавати послуги ЦНАП з дотриманням та розумінням умов гендерної рівності .

28-29 жовтня експерт із комунікацій Світлана Кісільва провела тренінг для працівників ЦНАП та міської ради із інформування та залучення населення до роботи ЦНАП та міської ради в рамках Програми « U-LEAD з Європою». Учасники навчились, як визначати пріоритети для інформування населення, ефективно використовувати канали та інструменти інформування населення.

Продовжити